Jeigu esate žmogus mėgstantis naujoves, tikriausiai žinote apie Kaune nesenai atsidariusį gastro pub’ą “Pelėdinė”. Jeigu nesate buvę, aplankykite ir apsidairykite lauko terasoje.  Ar pastebėjote, kad lauko terasa turi  iki šiol nematytas apdailos detales ?
Taip. Tai bendras Sugiwood.lt ir Pelėdinės projektas. Bet apie viską nuo pradžių.

Kadangi deginta mediena sparčiai populiarėja pasaulyje  ne tik dėl savo techninių savybių, bet ir dėl estetinio išskirtinumo, mes nusprendėme, kad lietuviams reikia tai pamatyti kitu kampu. Nuo jau minėto gastropub‘o atsidarymo dienos, mes matėme, kad jis madingas ir kitoks nei visi kiti savo interjero sprendimais, stiliumi ir vibe‘u. Sugiwood komanda yra tokia pati, norinti naujovių, ieškanti ir randanti sprendimus. Kadangi mūsų požiūriai sutapo, nusprendėme sukurti tokią degintos medienos dekoraciją, kurios visame Kaune, o galbūt ir Lietuvoje iki šiol nebuvo.

Su „Pelėdinės“ vyrukais nusprendėme, kad tai turėtų būti lauko terasos akcentas kuris dalinai derės su interjeru esančiu viduje. Deginto medžio panaudojimo galimybės yra plačios tiek kiek plati Jūsų fantazija, taigi ilgai nedeldsdami pradėjome darbus.
Atsivežėme 0,8 kūbo medienos brusų, kuriuos supjovėme 10×10 dydžio kaladėlemis,  beje iš viso turėjome pagaminti 660 vienetų kaladėlių, kuriose taip pat reikėjo pragręžti 1 centimetro skersmens skylę. Kadangi dažymas ar medienos impregnavimas spalvotais impregnantais yra netinkamas variantas dėl savo greito nusidevėjimo ir spalvos blukimo, mes darome tai ką mokame geriausiai – deginame medį. Kiekviena kaladėlė buvo apdeginta iš visų pusių skirtingais deginimo stiprumais. Kiek vėliau kiekviena pusė rankomis buvo nušveista ir nualiejuota specialiu natūraliu aliejumi norint užtikrinti dar geresnę medienos išvaizdą bei tarnavimo laiką. Sekančias artimiausias dienas, paruoštas kaladėles paliksime išdžiūti ir leisime aliejams susigerti.

Neišvengiamai artėjame prie projekto pabaigos ir galutinio rezultato – degintos medienos kaladėlių siena. Žinoma prieš tai, liko tik jas suverti ir sukabinti. Montavimas vyko kelias dienas, pamažu matėsi ir rezultatas, kuris sulyg kiekviena pakabinta juosta vis labiau stebino (gerąja prasme).

Ar mums patiko ? Vienareikšmiškai taip, tai nauja patirtis ir naujas degintos medienos panaudojimas eksterjere. Pelėdinės koletyvui linkime džiuginti savo klientus išsiskiriančia išvaizda, pozityvumu ir skaniu maistu.

Na , o Sugiwood.lt komanda pradeda naują projektą, kuriame panaudosime degintą medį ir atskleisime visą jo grožį kitame amplua.
p.s. Turi idėją kur panaudoti deginta medieną, bet nežinai ar tau pavyks ? Parašyk mums, sugalvosime, patarsime ir nudeginsime!

Sugiwood- tai senosios tradicijos, naujas požiūris!

Linkėjimai!