Kas yra „Sugiwood“ ?

Sugi wood  (dar žinoma kaip Shou sugi ban ar Yakisugi) yra senovinė japoniška eksterjero apdailos technologija atsiradusi apie 1700 metus, kurios pagrindinis išskirtinumas – medienos apdeginimas.  Japonijos Okajamos prefektūroje tai iki šiol populiari tradicija.

Ilgas medienos apdirbimo tradicijas turinti šalis tam tradiciškai naudoja Japonijos kedrą.  (lot. Cryptomeria japonica). Laikui bėgant, ši medienos deginimo technologija buvo primiršta, ir tik apie 2000 metus  pradėjo sparčiai populiarėti visame pasaulyje.
Japonijoje deginta mediena buvo naudojama būsto išorei apkalti, norint apsisaugoti nuo medžio puvimo ir  neigiamo gamtos bei vabzdžių poveikio.

Deginta mediena – ne tik estetinis vaizdas

Medienos pasirinkimas.

Vienas iš svarbiausių veiksnių yra medienos pasirinkimas. Ne kiekvienas medis turi gražų raštą, bei tinkamą tankį, taigi neteisingas medienos pasirinkimas gali nepateisinti lūkesčių.  Kadangi gyvename europoje, tradicinio Japoniško kedro nusipirkti labai sunku. Po ilgų bandymų deginant medieną,  mes rekomenduojame naudoti ąžuolą, pušį , eglę ar kiparisą kuriuos apdeginus ugnimi yra pasiekiamas puikus rezultatas.

Kaip gaminama deginta mediena ?
Sugiwood.lt medienos apdirbimo technologijos išskirtinumas yra natūralumas. Kiekviena lenta ar detalė yra deginama, atvėsinama, nuplaunama vandeniu, išdžiovinama ir nutepama natūraliais aliejais.  Kaip ir senovėje taip ir dabar viską darome rankomis, taigi kiekvienas gaminys yra unikalus.

Degintos medienos savybės ir išskirtinumas

Išskirtinė estetiška išvaizda – deginta mediena pasižymi itin išskirtine išvaizda ir spalva kuri pagal kiekvieno norą gali būti švelniai rusva, juoda ar net spalvota.

Atsparumas ugniai – geriausia prevencija nuo ugnies yra ugnis. Paviršius apdorotas ugnimi tampa jai atsparesnis ir neužsidega. Pameginkite apdegusią malką įmesti atgal į laužą, įsitikinsite patys, kad mes nemeluojame.

Atsparumas puvimui – deginant medieną joje esanti hemiceliuliozė suskaidoma todėl joje nebelieka medžiagų kuriomis maitinasi puvimą sukeliantys grybeliai.  Kadangi medienos poros užsiveria, mediena nebesugeria vandens ir tampa atspari puvimui

Vabzdžių ir kitų kenkėjų nebuvimas –deginta mediena nebeturi grybelį sukeliančių bakterijų, o medžio drėgmė tampa gerokai mažesnė nei 12 procentų, tokios gyvenimo sąlygos tampa nepakeliamos vabzdžiams. Galime teigti, kad medienos deginimas yra natūralus antiseptikas nuo medieną naikinančių vabzdžių.

Ilgas tarnavimo laikas – apdorojus medieną ugnimi, jos tarnavimo laikas yra stebėtinai ilgas – iki 80 metų. Nereikia jokios papildomos priežiūros ar cheminių medžiagų.
Ne veltui medinius polius prieš įkasdami į žemę patyrę savo srities profesionalai apdegina.

Kur naudojama deginta mediena ?

Degintos medienos panaudojimas priklauso tik nuo Jūsų fantazijos.

Dažniausiai deginta mediena naudojama fasadų apdailai, tvoroms, terasoms, kadangi mediena labai atspari gamtos poveikiui ir papildomai nereikalauja jokios priežiūros.
Vidaus apdailoje, deginta mediena dažniausiai naudojama kaip interjero detalė ar dizaino dalis Tai gali būti visa siena, lentyna ar komoda.

Kodėl verta rinktis degintą medieną?

Kaip ir minėjome, deginta mediena pasižymi ne tik savo išskirtine išvaizda, bet ir tarnavimo laiku. Juk nepatogu kiekvienais metais perdažyti laiptus ar tepti tvorą medienos impregnantais ? Pasirinkus degintos medienos gaminius, pakeisite požiūrį į kasmetinius darbus susijusius su medžio priežiūra.

Dažnai fasado apdailai naudojamos klinkerio trinkelės, tačiau jos labai brangios ir nesuteikia išskirtinumo. Deginta mediena tikrai atkreips dėmesį, o kainos ir kokybės sąntykis jus tikrai nudžiugins.